Modyfikacje kontenerów – co można z nich stworzyć?

0
995
Modyfikacje kontenerów przebudowa
Zastosowanie kontenerów jest powszechnie znane. Służą one do transportu określonych towarów drogą lądową lub morską. Ostatnimi czasy jednak wraz z odkryciem ich wielu zalet i możliwości wykorzystania, kontenery używane są do tworzenia różnych konstrukcji wedle życzenia klienta.
Coraz popularniejsza jest przebudowa kontenerów na domy. Jest to bardzo oryginalny pomysł, a jego realizacja może trwać jedynie 2 tygodnie! Coraz więcej firm zajmuje się profesjonalnie przerabianiem kontenerów transportowych na mieszkania, które idealnie dostosowane są do potrzeb przyszłych lokatorów. Zaleta takiej budowli to przede wszystkim cena- zdecydowanie niższa niż w przypadku tradycyjnego domu.  Oprócz tego plusem jest szybkość realizacji oraz ekologiczność rozwiązań.
Sprzedaż i wynajem kontenerów
Domy z kontenerów mogą mieć różne rozmiary, a ich wygląd można zmieniać od całkiem prostej konstrukcji po piętrowy budynek z kilku połączonych w wymyślny sposób kontenerów. Wg naszego prawa budowlanego, dom z kontenera to tymczasowy obiekt budowlany, czyli niepołączony z gruntem i przewidziany do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce. Dzięki temu nie trzeba mieć pozwolenia na budowę.
Oprócz domów i mieszkań, kontenery są coraz częściej przerabiane na punkty z przeznaczeniem usługowo- rekreacyjnym.
Są to np. sezonowe sklepy, bary, szczególnie popularne w okresie wakacyjnym.
Konstrukcje takie niekiedy idealnie wpisują się w charakter miasta. Przykładem jest Gdańsk i tereny stoczniowe, w których kontenery stanowią część architektury, a jednocześnie spełniają funkcję pubów i mini restauracji.
Kontenery sprzedaż i wynajem depot kontenerowy
Inne zastosowanie, to kontenery przebudowywane na biura- jest to szczególnie widoczne na placach budowy i nowo powstających osiedlach. Kontenery pełnią funkcję biur sprzedaży lub punktów wypożyczania sprzętu budowlanego.
Wykorzystywane są także jako sanitariaty dla robotników oraz tymczasowe mieszkania dla budowlańców, którzy mają nocleg blisko miejsca pracy.
Bardzo ciekawym pomysłem są również kontenerowe barki spełniające  rozmaite funkcje- od mobilnej mariny, po pływającą scenę, na której odbywać się mogą wydarzenia kulturalne, po kontener- barkę, która byłaby pływającym basenem.
Niebieskie kontenery sprzedaż i wynajem
Jak widać, pomysłów na przebudowę kontenerów jest mnóstwo i są one łatwe w realizacji. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby z niepozornego kontenera wyczarować funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń.