Historia kontenerów

0
1170
Kontenery sprzedaż i wynajem

Historia kontenerów sięga niemal 100 lat wstecz. Pojawiały się po raz pierwszy jako autorski pomysł pewnego konstruktora, który poszukiwał możliwości wygodnego transportu wielu drobnych towarów, na znaczne odległości. Kontenery szybko zyskały na popularności, ponieważ ich jednolita konstrukcja pozwala je łączyć w dowolny sposób, ustawiać na sobie na przykład gdy trafiają na pokład specjalnych statków, które transportują je drogą morską na znaczne odległości. Choć tak naprawdę są czymś w postaci dużych, metalowych puszek o prostokątnym kształcie, to jednak zapewniają bezpieczeństwo wszystkim przewożonym towarom.

Transport i spedycja kontenerowa pojazd do przeładunku kontenerów

Dawniej wykorzystywany je do transportu części dla przemysłu motoryzacyjnego. Z czasem zaczęto stosować do wygodnego transportu bawełny w odległe rejony. Konstruowano statki i ciężarówki, które służyły tylko i wyłącznie do ich przewozu. Z kolei drogą lotniczą również istniała możliwość transportu kontenerów, który zyskały na konstrukcji opatrzonej ściętymi ścianami. Ciężarówki posiadały specjalne czopy, w których umieszczano te metalowe skrzynie. Po dziś dzień znajdują swoje zastosowanie w transporcie, praktycznie każdą drogą. W 90% procentach służą do transportu drobnicy.

To wygoda i bezpieczeństwo dla wszystkich towarów, jakie z jednego punktu mają zostać dostarczone do innego. Ponadto znaczna oszczędność czasu, a co za tym idzie, firmowych kosztów. Nie trzeba bowiem tracić zbędnie cennego i kosztownego czasu na rozładowywanie poszczególnych przedmiotów, które są przewożone i ponowny ich załadunek. Jedynym elementem transportowanym jest cały kontener. Choć potrzeba w tym celu wykorzystania specjalnego dźwigu, to i tak są to mniejsze koszty.

Skład kontenerów sprzedaż i wynajem

Na dzień dzisiejszy kontenery mają uniwersalne konstrukcje i ustandaryzowane rozmiary. Wewnątrz specjalny szkielet pozwala na bezpieczne przymocowanie i przewożenie praktycznie wszystkiego, nawet dużych jednostek. Od początku istnienia kontenerów doceniono ich możliwości, a poza transportem znalazły zastosowanie również w innych dziedzinach.